Suším, sušíš, sušíme Jerky

No, takže to nejtěžší máme za sebou – rozhodnutí, že to zkusíme, výběr asi tak 1 – 2 kg masa, jeho příprava a nakrájení. Zbytek je už snadný. Teda ne úplně snadný, ale spíš bezpracný. I když to vlastně taky ne. No, prostě uvidíš.

Beef-Jerky2

Do masa budeme chtít dostat nějakou chuť. Takže si připravíme nějakou marinádu. Vlastně je na tobě, co do ní dáš. Nicméně měl by ses rozhodnout pro nějakou dominantní chuť a tu se snažit vyzdvihnout.

Ať jsme dobře naloženi

Tak například se rozhodneš pojmenovat svou příchuť „uzený česnek“. Ten tedy v marinádě chybět nesmí, ale ostatní ingredience můžeš dát podle citu. Nicméně je dobré si je pro příště zapsat. Náš návrh je třeba:

  • uzený česnek
  • sojová omáčka
  • trocha rybí omáčky místo soli
  • větší špetka pepře
  • lžička uzené červené papriky
  • lžíce nějakého zeleného koření, jako třeba tymián, rozmarýn, oregano

Nakrájené maso dej do mísy, nebo přímo do igelitového sáčku, zalij marinádou a dej přes noc do lednice. Maso krásně zkřehne a pojme všechnu tu skvělou chuť marinády.

A hurá do pece

Blíží se finále. Vyndej z trouby rošt a předehřej troubu na 80 stupňů. Jestli nemáš teploměr, tak prostě na nejnižší teplotu. Jestli to bude méně než 80 stupňů, nevadí to – většina bakterií nevydrží dlouhodobě ani při 60 stupních. Vyšší teplota naproti tomu maso upeče, a to nechceš.

Vyndej maso z lednice, osuš kousky papírovou kuchyňskou utěrkou a pokládej je na rošt. Neměly by se vzájemně dotýkat. Bude dobré, když na dno trouby dáš nějaký široký plech, do kterého bude odkapávat přebytečná tekutina z masa. Postačí i alobalová folie.

Je dobré vědět, že v horní části trouby bývá o něco vyšší teplota, než níž. Teplo prostě stoupá nahoru. Tím, jak vysoko pak rošt s masem umístíš, můžeš trochu regulovat rychlost sušení a teplotu.

A teď jde o trpělivost. Sušení trvá tak 3-4 hodiny. To podle teploty, síly masa atd. V průběhu sušení můžeš maso i otočit, ale je to spíš jen psychologická záležitost, než že by to bylo vysloveně nutné.

Ke konci si jeden kousek vyndej z trouby, nech ho vychladnout, a zkus jak „funguje“. Každý má rád jiný stupeň usušení, takže kdy bude hotovo, to záleží na tobě.

Jo – a dobrou chuť.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení